Ismét egy elég különleges és azt hiszem, hogy számunkra igencsak megtisztelő eseményben lehet részünk.
Pár nap múlva Magyarországon is debütál a Rubik kocka után egy másik magyar kockajáték a JOMILI, mely a játékossága mellett a vizuális intelligenciádat és motorikus készségeidet fejleszti rendkívüli módon.
A játék rövid lényege, hogy 8 féle mintázatú és fajtájú építő kockából bármit ki tudj rakni, meg tudj rajzolni, fel tudj építeni - két és három dimenzióban egyaránt - mindezt oly módon, hogy Te alakítod a saját szabályaidat :) Játszható csapatokban és egyenként is, de a lényeg, hogy miközben a fantáziádra bízva kreálsz valamit, akár Havervagy logót raknál ki, de játszol, tanulsz és rohamtempóban fejlődsz.
Ezt próbáljuk ki jövő szerdán az Ötkertben, de nem csak ez történik aznap este.
A játék kialakítása olyannyira tudományos alapokat érint, hogy indul egy nemzetközi kutatás nagyon komoly kutatókkal, melyek közül egy személyesen eljön hozzánk és beszél nekünk a vizuális intelligencia jelentőségéről - nem csak a játék kapcsán.
Lavicza Zsolt a GeoGebra egyik alapitója, a Johannes Kepler és a Cambridge-i egyetemek kutatója továbbá arról fog beszélni, hogy hogyan lehet a matematika és tudományok oktatását érdekesebbé tenni a diákoknak, valamint hogyan lehet a matematikát és művészeteket összekapcsolni és ezen keresztül tanítani, többek között JOMILI-val.
S ha már ott vagyunk és ő is ott van, részt vehetünk egy érdekes tesztben és kutatásban, ahol tesztelhetjük saját vizuális intelligenciánkat, illetve annak fejleszthetőségét. A legügyesebb pedig tuti nyer valamit, pihenésképpen az agytorna után.